E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret

E-ticaretin amacı işinizi değil internet üzerinden çalışan sistemlerin desteğini arkasına alarak işinizin işleyiş şeklini değiştirmek ve hızla değişen pazar teknolojisindeki yerinizi almanızı sağlamaktır.

E-Ticarette Farkı Nerede Yaratırsınız?

İnternette pazarlamanın alıcı ve satıcılar açısından sağladığı en önemli avantajlardan birinin, dağıtım, depolama, taşıma ve stok gibi yüksek maliyetlerdeki tasarruflar nedeniyle ürünlerin alıcılara daha düşük fiyatlarla sunulabilmesi ve satıcıların karlılıklarını artırabilmesi olduğu ifade edilir. Öte yandan, internet ortamındaki alışverişlerde bilgiye hızla ulaşmanın bir sonucu olarak, alıcıların fiyatlar karşısında geleneksel pazarlamaya oranla daha duyarlı olacakları varsayımı dikkate alındığında, fiyatın oldukça önemli bir pazarlama bileşeni haline geldiği kaçınılmaz bir gerçek...

Gelinen noktada, en önemli unsurlardan biri ürünler arasındaki benzerliklerin artması. Geleneksel pazarlamada olduğu gibi, internette pazarlamaya konu olan pek çok üründe de tüketici istek ve beklentilerine göre farklılıklar oluşturmak önem kazanıyor. Diğer yandan, internette pazarlamada da kaliteden önce farklılığın ön plana çıkarılmaya çalışıldığı bir gerçek. Zira, mağaza ortamı olmasa bile sanal ortamda ürün ve hizmetlerde farklılıklar çok fazla değilse, alıcıların fiyat üzerinde yoğunlaşması bekleniyor. Dolayısıyla, internette pazarlamada ürün ve hizmetlerde farklılaştırma yapmanın zorlukları, fiyatı önemli bir rekabet aracı haline getiriyor.

Sanal alışverişin hızla büyüdüğü günümüzde açılan binlerce sanal mağazanın her geçen gün büyüyerek yüksek cirolara ulaştığı gözlenmektedir.

Sanal mağazaların klasik e-ticaret site alt yapılarıyla inşa edilmeleri, günümüz tüketicileri için yeterli cazibeyi sağlamamaktadır.

Bunun için oluşturacağınız E-Ticaret Sitelerinizde başarılı olabilmek, ürünleri için oluşturacağınız doğru prezantasyonlarınız ve arama motorlarında ilk sıralarda tutunabilme sağlamaktadır.

Procenter Bilişim, sahip olduğu prodüksiyon altyapısı, kreatif yazılım ve tasarım uzmanlarıyla sunduğu, hep bir adım önde olma avantajları ve birbirinden farklı ürün satış stratejileriyle, sadece web site yazılım ve tasarım hizmetleri değil, tüm pazarlama ve satış destekleriyle kompakt hizmet paketleri oluşturmaktadır.

Mağazalarınızın başarıya ulaşabilmesi sizinle senkronize çalışacak profesyonel bir ekiple mümkün olacaktır.

Firmanıza özel tasarlanan E-Ticaret çözümlerimiz ve avantajlarla dolu hizmet paketlerimiz için müşteri temsilcilerimizle görüşmenizi öneriyoruz.